INSTAGRAM > BLOG. | KREOWANIE MARKI W SOCIAL MEDIA

Udostępnij ten post


Far far away, long time ago.. był sobie blog. Blog w wersji raczkującej, blog o którym świat mało słyszał, mało wiedział. Ten oto blog zaczął się rozwijać, zdobywać popularność i rzeszę fanów. I wtedy pojawił się ...Instagram. Czasów kiedy blog był bardzo mało popularny i można było znaleźć zaledwie kilka takich adresów, nikt już nie pamięta. Przytaczając przykład blogów modowych , których było naprawdę nie wiele, królowała oryginalność. Teraz blog, jest czymś powszechnym, modowych , lifestylowych jest tyle co mrówek. Co 5 dziewczyna ma bloga, co któryś facet, chociaż jest ich coraz więcej. Niestety popularność blogów zaczyna gasnąć w oczach.

Wszystko za sprawą Instagrama, tam łatwiej wrzucić zdjęcie, przekonać ludzi do siebie, a także więcej o sobie opowiedzieć za sprawą zdjęć. Ale Instagram nie służy tylko do wrzucania selfie. 
Dla mnie stał się głównym centrum , jeśli zakładasz firmę i chcesz wykreować swoją markę. 
Wiele firm odzieżowych i nie tylko "wybiło" się za sprawą tego portalu, dzięki swoim obserwatorom tzw promotorom. Firmy wybierają spośród użytkowników wybrane osoby, które testują, przymierzają ich rzeczy, robią zdjęcie, oznaczają firmę na tymże zdjęciu, zdjęcie widzi kolejna osoba, i kolejna, do tego hasztag z nazwą firmy i efekt murowany. Genialny według mnie sposób na marketing.


A wy co sądzicie o takiej formie ? Podzielcie się ze mną swoją opinią w komentarzach.
Możecie też zostawić nazwy swoich profili
na Instagramie, chętnie je odwiedzę ;)
A tymczasem zapraszam na mój fan page na Facebooku ;)

6 komentarzy :

 1. zdecydoowanie się zgadzam, sama zakładałam bloga 5 lat temu i wtedy blogów bylo niewiele, teraz blogi zakłada się głownie dla profitów

  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 2. teraz profil czy fanpage na fb, instagramie to podstawa :) właśnie zamierzam stworzyć swój profil;)

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, że wiele marek buduje lub wzmacnia swoją pozycję na instagramie. Działa tu też taki trik, że podglądając innych i widząc że coś noszą/ używają, też chcemy mieć część z tych rzeczy. Często taka popularność marki budowana jest również przez konkursy w stylu "Zrób zdjęcie naszych kosmetyków, oznacz takim a takim hashtagiem, oznacz nasz profil". Darmowa reklama gotowa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio wolę Instagrama niż Facebooka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie nastały czasy, teraz to wszystko wygląda zupełnie inaczej. Zapraszam do mnie: www.lifestylebypw.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw coś po sobie. Będę wdzięczna za każdą opinię i komentarz. ;)